09/01/2025
3 min

OKAYAMA BRENGT NOG GEEN BESLISSING

09/01/2025
3 min

Maxime Oosten en Tony Cunfan Ruan zijn er in Okayama nog niet in geslaagd om de titel in de Silver-Am klasse binnen te halen. In Race 1 leek het duo een grote stap naar de titel te zetten, maar een straf, uitgedeeld na het vallen van de vlag, bracht de concurrentie juist een stapje dichterbij.

De eerste race werd aangevangen vanaf P3 in Silver-Am en P11 algemeen. In de openingsronde komt Tony in aanraking met een van de Lamborghini’s. Tony tikt de #29 Lambo op zijn achterkant waardoor die in de rondte gaat, maar uiteindelijk wel zijn weg kan vervolgen. Tony is niet de enige die een akkefietje heeft in de openingsfase want enkele deelnemers eindigen in de grindbak wat leidt tot een safetycar periode.

Na de neutralisatie ligt de #89 BMW van Team KRC op P9 algemeen en tweede in klasse. Dit blijft zo tot de verplichte pitstop waarna Maxime het stuur overneemt.


De pitstop pakt goed uit voor Oosten en Team KRC want ze dichten het gat met de leidende Nissan in de Silver-AM klasse. Een mooie inhaalactie op een van de Audi’s brengt Oosten onder de achtervleugel van de Nissan GTR met Kanamaru achter het stuur.

Met nog 23 minuten op de klok ruikt Oosten zijn kans. Hij prikt de neus van de BMW aan de binnenkant van de Nissan en weet de leiding in de klasse te pakken. De positie van Oosten komt in het restant van de race niet in gevaar. Hij rijdt weg van de concurrentie en brengt de auto als vierde algemeen en winnaar in Class naar huis. De strakke race van Tony en Maxime wordt uitbundig gevierd op het podium, maar ruim na het afvlaggen van de race volgt een bittere pil. Het duo ontvangt een straf voor de tik die Tony in de openingsfase uitdeelde. Hierdoor vallen ze van het podium af, terug naar P4 in de klasse.


Voor race 2 is de uitgangspositie P9 algemeen en tweede in klasse. Race 2 kent een chaotische start want al op het rechte stuk wordt de polesitter in Silver-Am klasse in de muur gedrukt. Het gebeurt aan de linkerzijde van Oosten die zonder problemen deze crash vermijdt. Een paar bochten later verliest Oosten echter veel posities als hij avoiding acties moet ondernemen om een botsing met een gespinde concurrent te voorkomen. Hierdoor verliest Oosten veel plekken en valt hij terug tot de vijftiende plek in de race en vierde in Silver-AM.

Tot aan de pitstop blijft Oosten op P4 in de klasse rijden waarmee de combinatie zicht blijft houden op het podium. Met Tony achter het stuur van de BMW wordt de jacht op een trofee ingezet. Met succes. In het tweede deel van de race weet Tony twee directe concurrenten te passeren waardoor hij als tweede in de Silver-Am klasse wordt afgevlagd. Helaas wel achter de Nissan van Team Szigen waardoor de titelstrijd nog in leven blijft. Oosten en Ruan reizen met 36 punten voorsprong af naar het slotweekend in Beijing in het weekend van 17 t/m 19 oktober.


“Het was een weekend met twee gezichten voor ons. Race 1 hadden we een mooie zege in handen totdat die ons werd ontnomen na afloop. Heel erg zuur, want zo konden we ons tijdens de race niet meer herstellen van de straf. Race 2 hebben we het maximale eruit gehaald nadat we in de openingsronde veel plekken verloren door een uitwijkactie. Vooraf hadden we niet gedacht dat we hier zo goed uit de verf zouden komen. Het team heeft erg goed werk geleverd en ons een snelle raceauto gegeven. P2 in de tweede race is een mooie beloning voor al dat harde werk.”